Administrator
piątek, 08 Listopad 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Administrator
niedziela, 03 Listopad 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Administrator
niedziela, 27 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Administrator
niedziela, 27 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W dniu 25 października nasi uczniowie wzięli udział w finale powiatowym w turnieju piłki nożnej chłopców ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kat. U-12 . Zawody rozegrano na stadionie miejskim w Kostrzynie. Pomimo, że w turnieju rywalizowały głównie kluby zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce nożnej nasi uczniowie reprezentowali godnie naszą szkołę zajmując bardzo dobre ósme miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Administrator
niedziela, 27 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

21 i 22 października w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Ściechowie rozegrano finały w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych:klas I-VI a także klas VII i VIII. Doskonale spisały się uczennice SP Nowiny Wielkie: Kamila Domowicz i Laura Mazur, które w klasyfikacji szkół podstawowych dziewcząt klas I-VI wywalczyły brązowy medal. Ich koledzy Kuba Sadowski, Mateusz Formicki wywalczyli bardzo dobre piąte miejsce wśród chłopców.

W klasyfikacji klas VII i VIII nasi uczniowie klasy ósmej wśród dziewcząt: Katarzyna Rojczak i Patrycja Witkowska zajęły ósme miejsce, zaś Borys Krzykała, Mikołaj Pielech wśród chłopców wywalczyli szóstą lokatę.

Serdecznie gratulujemy !!!

Administrator
niedziela, 27 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W dniu 18 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Strach ma wielkie oczy”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Administrator
niedziela, 20 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Sprzątania Świata”.

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.
Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.
Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.
Administrator
niedziela, 20 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
Dwudziestego września grupa starszaków z naszego przedszkola pojechała do szkoły do Jenina, aby wspólnie z innymi dziećmi świętować „Dzień Przedszkolaka”. Czekało tam na nich wiele atrakcji m.in. takich jak: dmuchane zamki, wata cukrowa, malowanie twarzy oraz kręcone baloniki.  Dzieci spędziły miło czas, na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Natomiast reszta przedszkola tj. grupa „Krasnoludków” oraz „Biedronek” wybrały się na wycieczkę do „Parku Dinozaurów”. Pogoda dopisała, więc dzieci oprócz przejścia ścieżki edukacyjnej, bawiły się też na placu zabaw, gdzie odkryły szkielet dinozaura.
Administrator
czwartek, 17 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne

Szesnastego października w Przedszkolu Gminnym  „Na Środku Świata” w Nowinach Wielkich odbyło się pasowanie grupy „Krasnali” na przedszkolaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie, a pani dyrektor pasowała je wielką kredką. Uroczystość naszą uświetnili : przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Witnica pani podinspektor Danuta Mazur oraz dziadkowie i rodzice. Słodki poczęstunek zakończył ten uroczysty, niezapomniany i pełen emocji dzień.

Administrator
środa, 16 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W poniedziałek 30 września uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę nad jezioro Lipie do Ośrodka Kolonijnego Kadet-OK, gdzie aktywnie spędzili cały dzień. Opiekunowie, mimo nie najlepszej pogody, zorganizowali naszym podopiecznym wspaniałą zabawę. Dla wielu była to pierwsza okazja do spróbowania swoich sił w „laser tagu” – zespołowym sporcie strzeleckim, podczas którego gracze starają się trafić przeciwników wiązką podczerwieni. Odbyły się również zajęcia taneczne oraz edukacyjne, podczas których uczniowie zostali m.in. przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Deszcz nie przeszkodził w miłym spędzeniu czasu, a wspólne zabawy z pewnością mocno zintegrowały naszych uczniów. Wszyscy chętnie wrócą do tego malowniczego miejsca, trzymając jednak kciuki za więcej słońca.

Administrator
piątek, 11 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

UWAGA RODZICE !!!

komunikat

Administrator
piątek, 11 Październik 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Kiermasz charytatywny na rzecz Hospicjum 

Jak co roku tak i w tym roku szkolnym 3 pażdziernika 2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole w Nowinach Wielkich kiermasz szkolny na rzecz Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Biorąc udział w Ogólnopolskiej akcji, w której sadząc żonkile możesz wspierać Hospicjum św. Kamila w działalności na rzecz osób ciężko chorych.

           Wolontariusze zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu szkolnego. Piekli  ciasta, babeczki,  przynieśli słodycze, napoje, fanty na loterię itp. Każdy miał określoną rolę, jedni sprzedawali, układali, prowadzili  loterię, drudzy sprzątali i porządkowali po kiermaszu.

Na rzecz kiermaszu pracowali :

Piotr Semeniuk, Patryk Kucała, Róza Pogiernicka, Kamila Domowicz, Arek Kierzkowski, Jakub Wojciechowski ,Anna ćwiklińska, Oliwia Siemiaszko, Karolina Andres, Natalia Smilkowić, Przemek Jeziorek, Nicola Laskowska, Zuzanna Fronczak, Nikola Guściora, Julka Jankowska, Jakub Sadowski.

Zebraną kwotę przeznaczamy w całości na rzecz Hospicjum.

Dziękujemy wszystkim kupującym, rodzicom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu kiermaszu.

WOLONTARIUSZE

TOP