Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Krynica Zdrój, 21-24.02.2019 r.

W dniach 21-24 lutego 2019 roku na wylodzonym torze saneczkowym w Krynicy Zdrój rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów/18-20 lat/ i Juniorów Młodszych/15-17 lat/ w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Małopolska 2019”.

OOM jest cykliczną, rozgrywaną corocznie imprezą sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. Organizacja tegorocznych zawodów była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego oraz Fundacji LOTTO. Ponieważ nie posiadamy w Polsce toru lodowego sztucznie mrożonego do rozgrywania zawodów w dyscyplinach olimpijskich rywalizacja saneczkarzy została zorganizowana na wylodzonym fragmencie istniejącego toru saneczkowego pamiętającego lata świetności polskiego saneczkarstwa w Krynicy Zdrój. W klasyfikacji medalowej zwyciężyło województwo dolnośląskie przed małopolskim i lubuskim. W klasyfikacji wojewódzkiej zwyciężyło województwo dolnośląskie przed lubuskim i małopolskim. W klasyfikacji klubowej zwyciężył MKS „Karkonosze-Sporty Zimowe” z Jeleniej Góry-Sobieszowa. Na drugim miejscu uplasował się UKS z Nowin Wielkich, a na trzecim UKS Tajfun z Nowego Sącza. Warto w tym miejscu dodać, że wśród 26 zawodników UKS Nowiny Wielkie, którzy dostali się po ciężkich eliminacjach do finałów tej imprezy byli  uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli bardzo wysokie lokaty: