Administrator
poniedziałek, 27 Styczeń 2020 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Znakomicie spisała się czwórka zawodników UKS Nowiny Wielkie na III Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Lozannie od 9 do 22 stycznia 2020 r. Nasz kraj reprezentowało 45 zawodników w 8 dyscyplinach.

W saneczkarstwie lodowym naszą ojczyznę reprezentowało 6-cioro zawodników, a wśród nich aż czworo zawodników z UKS Nowiny Wielkie.

Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała, którzy ostatecznie w dwójkach chłopców uplasowali się tuż za podium na czwartym miejscu oraz Nikola Domowicz wraz z Dominiką Piwkowską w nowej olimpijskiej konkurencji dwójek dziewcząt wywalczyły dla naszego kraju doskonałe piąte miejsce.

Igrzyska młodzieży odbywają się co 4 lata. Rywalizują w nich sportowcy od 14 do 19 lat. Tegoroczna impreza odbyła się w Lozannie.

Celem Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale również promowanie zachowań zgodnych z ideałami olimpijskimi. Poza startami w zawodach młodzi sportowcy biorą udział w programach kulturalno-edukacyjnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Administrator
sobota, 25 Styczeń 2020 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Administrator
środa, 15 Styczeń 2020 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Samorząd Uczniowski i Wolontariusze zorganizowali w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy dnia 12 grudnia 2019r.  Zaangażowali się w przygotowanie  trzech  stoisk. Pierwsze stoisko  z  ciastami, babeczki,  słodyczami, goframi,itp. Drugie stoisko było z dekoracjami świątecznymi, a trzecie stoisko z loterią fantową. Każdy miał określone zadanie, jedni sprzedawali, inni układali towar, prowadzili  loterie, drudzy sprzątali i porządkowali po kiermaszu.

Na rzecz kiermaszu pracowali :

Patryk Kucała, Julia Jankowska, Nikola Domowicz, Róza Pogiernicka, Piotr Semeniuk, Ala Semeniuk,  Mikołaj Preczewski, Kornelia  Kołoszyc, Nikola Guściora, Laura Mazur, Natalia Smylkovic, Ada Mazur, Bartek Chojnacki, Zuzanna Fronczak, Karolina Andres, Jakub Wojciechowski, Przemek Jeziorek, Maja Góra, Wojtek Lipiński, Oskar Janiec.

Po przeliczeniu zebranych funduszy przez wolontariuszy, podjęta została decyzja, że zebrana kwota przeznaczona zostanie na:

 • Paczki dla seniorów z Nowin Wielkich i okolic
 • Paczkę dla Kornelii z Gorzowa z życzeniami świątecznymi              (  w tamtym roku szkolnym włączyliśmy się w zbiórkę pieniędzy na  leczenie  choroby nowotworowej).
 • Placówkę Wsparcia Dziennego w Gorzowie Wlkp.
 • Hospicjum w Gorzowie Wlkp. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom ,którzy przyczynili się do zorganizowania  kiermaszu świątecznego.

Z najlepszymi życzeniami w Nowym Roku 2020

                                                                                                   Wolontariusze

 

Czekolada na gorąco !!!

Mikołaje są wśród nas !!!

Pakujemy, pakujemy niespodzianki szykujemy……

Stoisko z ozdobami świątecznymi !!!

Stoisko ze słodyczami – świąteczne pyszności !!!

Wolontariat działa. Stoisko z loterią fantową !!!

Wolontariusze w akcji. Szykujemy świąteczne niespodzianki !!!

Wolontariusze z paczkami dla seniorów i z życzeniami świątecznymi !!!

Zbieramy na szczytne cele !!!

 

Administrator
środa, 15 Styczeń 2020 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Uczniowie , którzy pracowali w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie:

W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019

 Nikola Guściora ,Patryk Kucała, Jakub Sadowski ,Bartosz Chojnacki, Patrycja Witkowska, Katarzyna Rojczak, Kamila Domowicz,  Mikołaj Preczewski, Róża Pogiernicka, Maria Drzewiecka, Formicki Mateusz,  Piotr Semeniuk, Ala Semeniuk, Wiktoria Tararum,  Angelika Ostapowicz, Klamnn Kacper, Marcel Więcławski, Milena Więcławska,  Ewa Białogłowy, Julia Jankowska, Zuzanna Jankowska, Weronika Pulkowska, Angelika Ostapowicz, Kornelia Kołoszyc, Weronika Kierzkowska, Karolina Andres,  Natalia Smilkowić ,Ada Mazur, Oliwka Siemiaszko, Michalina Lewicka, Julia Jasińska, Beata Jasińska, Michell Wójkowska, Klaudia Baturo, Maciej Jakubowski, Filip Bujak, Wiktoria Bilik , Tobiasz Burzyński, Julia Kanarska, Laura Mazur.

Serdeczne podziękowania za wyjątkową postawę,zaangażowanie bezinteresowność i pracę na rzecz Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego.

Administrator
niedziela, 22 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
20 grudnia w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich uczniowie klasy VI, V  i II  przedstawili jasełka dla społeczności szkolnej, kadry pedagogicznej i pracowników szkoły. Przedstawienie o Bożym Narodzeniu przygotowane zostało pod kierunkiem pani katechetki Lucyny Szczerbak i nauczyciela muzyki Grażyny Jaśkiewicz.
Mali aktorzy w barwnych strojach przenieśli obecnych w klimat i atmosferę mieszkańców Betlejem, opowiadając o ich codziennych zajęciach, radościach i smutkach. Śpiewając kolędy, ukazali ważną prawdę, iż Jezus narodził się dla wszystkich ludzi i pragnie znaleźć mieszkanie i dziś w sercu każdego człowieka. Na koniec dyrektor szkoły pani Elżbieta Kwaśna podziękowała uczniom za piękny występ i złożyła wszystkim  życzenia świąteczne i noworoczne.
Administrator
wtorek, 17 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Wzbogacając edukację historyczną 13- go grudnia w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich odbyła się żywa lekcja historii. Dwugodzinny pokaz przeniósł uczniów w trudny, a jednocześnie ekscytujący okres w historii naszej ojczyzny. W sposób bardzo zajmujący, angażując do współpracy wielu  uczniów przybliżył wiedzę na temat zaborów, zrywów narodowowyzwoleńczych oraz postaci, które miały wpływ na odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uczniowie mogli obserwować dzieciństwo i lata młodzieńcze Marszałka Piłsudskiego, twórcy niepodległego państwa polskiego i pogromcy bolszewików w Bitwie Warszawskiej, wcielić się w postać Romana Dmowskiego czy Jana Ignacego Paderewskiego. Najbardziej podobał się wszystkim udział poprzebieranych uczniów w odgrywaniu scenek nawiązujących do wydarzeń historycznych. Pokaz był interesujący również dzięki wykorzystaniu bardzo wielu ciekawych eksponatów, strojów historycznych i uzbrojenia z tamtych czasów.

Dostarczył dużo informacji ( znanych i nieznanych) podanych ze sporą dozą humoru i z pewnością zapadnie w pamięci nawet tych, którzy nie interesują się historią. Przeszłość  ożyła, a towarzyszące emocje i doznania zmysłowe spowodowały , że uczniowie mogli lepiej zrozumieć dążenia Polaków, które ziściły się w 1918 roku.

Administrator
niedziela, 15 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Podsumowanie roku 2019 w Uniejowie — najlepsze kluby i wojewódzkie zrzeszenia w sporcie wyczynowym a w śród nich UKS NOWINY WIELKIE działający od 1996 przy naszej szkole!!!

 

8 grudnia w stylowych wnętrzach Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie (woj. łódzkie) Krajowe Zrzeszenie LZS podsumowało swoją działalność za rok 2019. W sportowej gali udział wzięli działacze, trenerzy, zawodnicy i goście. Uroczystość prowadził sekretarz KZ LZSKrzysztof Piasek, gospodarzem spotkania był wiceprzewodniczący KZ LZS Marek Mazur, obecni byli także członkowie Prezydium KZ LZS (wiceprzewodniczący Jan Zalewski i Józef Poterucha, skarbnik Jacek Kucybała i członek Andrzej Cywiński), Plenum i Głównej Komisji Rewizyjnej, a także przewodniczący wojewódzkich zrzeszeń, w tym Jarosław Rzepa, poseł RP, przewodniczący zachodniopomorskiego Z LZS oraz przedstawicielka Ministerstwa Sportu Grażyna Felczak.

Podczas gali wręczono puchary trzem najlepszym klubom w sportach wiodących w Zrzeszeniu oraz nagrodzono po jednym klubie w 10 innych sportach — podstawą jak zwykle były wyniki uzyskane we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży prowadzonym przez Ministerstwo Sportu.

Kluby nagrodzone w sportach wiodących w LZS:

Kolarstwo

 1. ALKS Stal Grudziądz
 2. UKS Copernicus Toruń
 3. KK Ziemia Darłowska Darłowo

Lekkoatletyka

 1. KS Podlasie Białystok
 2. RLTL ZTE Radom
 3. KS Agros Zamość

Łucznictwo

 1. LKS Łucznik Żywiec
 2. KS Społem Łódź
 3. ULKS Zryw Dobrcz

Narciarstwo klasyczne

 1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
 2. LKS Klimczok Bystra
 3. UKS Regle Kościelisko

Podnoszenie ciężarów

 1. LKS Znicz Biłgoraj
 2. LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl
 3. LKS Polwica Wierzbno

Zapasy kobiet

 1. MKS Cement Gryf Chełm
 2. WLKS Nowe Iganie
 3. ZTS Sokół Lublin

Zapasy styl wolny M

 1. LMKS Krasnystaw
 2. LKS Ceramik Krotoszyn
 3. KS Sobieski Poznań

Zapasy styl klasyczny M

 1. AKS Piotrków Trybunalski
 2. KS Sobieski Poznań
 3. GKS Cartusia Kartuzy

Tenis stołowy

 1. UKS Dojlidy Białystok
 2. MLKS Ostródzianka Ostróda
 3. MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka

Kluby nagrodzone w innych sportach:

 • Sumo — UKS Samson Kobylin
 • Taekwondo ITF— KS Dragon Janów
 • Taekwondo olimpijskie— SKS Start Olsztyn
 • Szachy— MUKS Stoczek 45 Białystok
 • Piłka nożna K— KKPK Medyk Konin
 • Sporty saneczkowe— UKS Nowiny Wielkie
 • Kajakarstwo klasyczne— MKS Czechowice-Dziedzice
 • Boks — KKB Rushh Kielce
 • Badminton — UKS Hubal Białystok
 • Unihokej— MLUKS Jedynka Trzebiatów

 

GRATULUJEMY !!!

Administrator
niedziela, 15 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Administrator
poniedziałek, 09 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Dnia 29 listopada 2019r w Zespole Edukacyjnym w Nowinach Wielkich uczniowie klas I-III uczestniczyli w klasowych andrzejkach. W czasie wspólnej zabawy w gronie rówieśników rozmawiali o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem św. Andrzeja. Głośno odczytywali przysłowia związane ze św. Andrzejem oraz wyjaśniali ich znaczenie. Nie mogło oczywiście też zabraknąć tradycyjnego wróżenia, bo któż nie chciałby wiedzieć, co czeka go w przyszłości i jak będzie miała na imię przyszła dziewczyna czy chłopak. Była wróżba z kolorami, serca z imionami oraz wróżba z wyrzucanymi kostkami do gry. Wiele emocji dostarczyła dzieciom wróżba z butami. Wszyscy oczywiście wiedzieli, że wróżby mają charakter dobrej zabawy. Imprezę urozmaicały pyszne ciasta upieczone przez mamy.Wszystkim bardzo miło i szybko minął ten nietypowy dzień zajęć szkolnych.

Administrator
środa, 04 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W dniach 2  i 4 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół w Bogdańcu odbyły się finały Powiatowej Spartakiady Młodzieży w czteroosobowej halowej siatkówce chłopców i dziewcząt. I tym razem nasi uczniowie w obu tych imprezach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Chłopcy w składzie: Dawid Błaszków, Mikołaj Preczewski, Mateusz Formicki, Kacper Budzałek, Kacper Wojtasik, Oliwier Kamiński, Jan Dudziak, Rafał Maćkała, Michał Fajdek zajęli 8 miejsce. Dziewczęta w składzie: Kamila Domowicz, Laura Mazur, Kornelia Kołoszyc, Róża Pogiernicka, Beata Jasińska, Zuzia Czajka, Zuzia Drzewiecka, Natalia Smijkowic, Ania Ćwiklińska, Martyna Kondracka, Ada Mazur wywalczyły doskonałe 5-te miejsce.

Administrator
niedziela, 01 Grudzień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W dniach 19 i 27 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół w Kłodawie odbyły się finały Powiatowej Spartakiady Młodzieży w sześcioosobowej halowej siatkówce chłopców i dziewcząt. Pomimo, że nasza szkoła nie dysponuje nawet najmniejszą halą sportową to z bardzo dobrej strony nasi uczniowie zaprezentowali się w tych turniejach.

Dziewczęta w składzie: Nikola Guściora, Klaudia Baturo, Oliwia Siemiaszko, Karolina Anders, Julia Jankowska, Kamila Domowicz, Róża Pogiernicka, Kornelia Kołoszyc, Laura Mazur zajęły 8 lokatę zaś chłopcy w składzie: Kuba Łukasik, Dorian Łukasik, Krzysztof Olech, Dawid Rakowski, Szymon Lesiuk, Norbert Laskowski, Borys Krzykała, Kuba Ufir, Mikołaj Pielech zajęli doskonałe 5-te miejsce.

Gratulujemy!

Administrator
niedziela, 24 Listopad 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Święto Niepodległości  w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich.

   11- go listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Obecnie obchodzimy 101 rocznicę tego radosnego wydarzenia. Droga do wolności była jednak długa i tragiczna. Działalność Legionów Polskich, powstania narodowe: listopadowe i styczniowe, determinacja polskiego narodu w walce z rusyfikacją i germanizacją, udział naszych rodaków w I wojnie światowej to tylko niektóre z przykładów walki Polaków o wolną Polskę.

   Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich 13- go listopada została zorganizowana uroczysta akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie i wybitne postacie, które swą postawą i zaangażowaniem budzą nasz szacunek. Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości chłopcy i dziewczęta  z klasy VI. Zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i recytatorskie.

   Na uwagę zasługuje postawa wszystkich uczniów , którzy wyrazili swój szacunek do polskiej historii i tradycji śpiewając hymn narodowy oraz ubierając się w strój galowy z kotylionem w barwach narodowych.

Nauczycielka historii

Grażyna Jaśkiewicz

TOP