Administrator
wtorek, 18 Czerwiec 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowinach Wielkich informuje, że zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się 19.06.2019 roku o godzinie 8:00. Dowozy szkolne bez zmian.

Administrator
niedziela, 09 Czerwiec 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Administrator
niedziela, 09 Czerwiec 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Kiermasz  charytatywny  w  naszej szkole  odbył się 30 maja 2019 r.

Wolontariusze zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu szkolnego . Upiekli przepyszne ciasta ,babeczki,  przynieśli słodycze , napoje, fanty na loterię itp. Każdy miał określoną rolę, jedni sprzedawali ,układali ,prowadzili  loterie, drudzy sprzątali i porządkowali po kiermaszu.

Na rzecz kiermaszu pracowali :

Jakub Sadowski , Ewa Białogłowy, Julia Jankowska, Karolina Andres, Piotr Semeniuk, Ala Semeniuk, Kacper Klamann, Mikołaj Preczewski, Patryk Kucała, Kornelia  Kołoszyc, Julia Kanarska, Nikola Guściora, Kamil Matuszewski, Marcel Więcławski, Weronika Pulkowska, Patrycja Witkowska, Angelika Ostapowicz.

Zebraną kwotę otrzyma Dom wsparcia rodzinie i schronisko dla psów.

 

Administrator
środa, 05 Czerwiec 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Biesiadorajdy 2019

 

W piątek 31 maja w szkole podstawowej w Nowinach Wielkich odbył się festyn Biesiadorajdy/ 2019 pod hasłem Orzeł Biały – nasza duma”  finansowany  przez Burmistrza Miasta i Gminy Witnica. Na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji rozgrywki i zawody sportowe, pokaz samoobrony, pokaz baniek mydlanych, prezentacja patriotycznego dorobku szkoły, oraz lody, zamki dmuchane, wata cukrowa, ciasto, kiełbaski, popcorn i napoje. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Dariusz Jaworski Burmistrz Miasta i Gminy Witnica oraz pani Katarzyna Domarecka kierownik Wydziału Kultury Oświaty i Sportu. Wszyscy dobrze się bawili. Za pomoc i organizację dziękujemy naszym kochanym Rodzicom.

Administrator
niedziela, 19 Maj 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

IV PRZERWA NA CZYTANIE W ZESPOLE EDUKACYJNYM W NOWINACH WIELKICH

 

14 maja 2019r Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich przyłączył się do lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Do  akcji bicia rekordu w czytaniu szkoła przygotowywała się już wcześniej . Szkolne korytarze wypełniały tematyczne gazetki ścienne promujące to przedsięwzięcie, a uczniowie na lekcjach bibliotecznych  zostali zapoznani z całą akcją. Całość spotkała się z dużym entuzjazmem wśród uczestników, w końcu – fajnie jest być częścią tak nietuzinkowego projektu!

We wtorek na pierwszej i drugiej przerwie wszyscy – niosąc ze sobą książki w dłoniach zebrali się na szkolnym korytarzu, aby czytać i inspirować innych do czytania. W tym spotkaniu brali udział uczniowie wraz z nauczycielami.

W akcji wzięło udział: 98 uczniów i 6 nauczycieli. Pokazaliśmy, że czytanie może być powszechne! Chociaż akcja dobiegła końca, to głęboko wierzymy, że dla wielu z nas może być to impuls do nawiązania wielkiej przyjaźni z książką.

Administrator
niedziela, 19 Maj 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
W szkole podstawowej 15 maja 2019 r. został zorganizowany II Turniej Szachowy przeprowadzony przez p. M. Piechotę i p. K. Wojdyłę. Do rozgrywek w systemie pucharowym przystąpiło w tym roku 7 uczniów z klas II – VIII. W rozgrywkach młodsi – starsi I miejsce zajął Szymon Lesiuk z kl. VII, II miejsce – Kacper Wojtasik z kl. IV, natomiast III miejsce – Arkadiusz Kierzkowski z kl. V.
Uczestnikom GRATULUJEMY !
Administrator
czwartek, 16 Maj 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

MIĘDZYNARODOWY KOŁCZYŃSKI BIEG OLIMPIJSKI 2019.

W DWUNASTEJ EDYCJI BIEGU WZIĘŁO UDZIAŁ 649 BIEGACZY Z CAŁEGO REGIONU!

W sobotę 11 maja odbył się dwunasty Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski. Tym razem w Kołczynie (gm. Krzeszyce) pojawiło się 649 biegaczy z regionu.

Na trasie 5,2 km spotkały się dzieci, młodzież, dorośli oraz jak co roku uczniowie SP Nowiny Wielkie / w tym roku w liczbie 45-ciu !/. Najmłodsi uczestnicy sportowej zabawy pokonali trasę na rowerkach (nie liczyli się jako uczestnicy biegu). Najstarsza uczestniczka biegu w Kołczynie miała… ponad 80 lat.

Sportowej zabawie towarzyszył rodzinny piknik.

Administrator
wtorek, 07 Maj 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Biesiadorajdy inaczej

W szkole podstawowej w Nowinach Wielkich realizowany jest od wielu dni projekt finansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Witnica pt.: „Orzeł biały – nasza duma, Biesiadorajdy 2019 roku”. Głównym celem projektu jest stworzenie spójnego modelu wychowania w duchu patriotycznym, wyposażenie młodych ludzi w wiedzę i umiejętności pozwalające na świadome korzystanie z naszych polskich tradycji oraz celowe i świadome kształtowanie tożsamości narodowej młodego pokolenia. Budowanie poczucia przynależności narodowej, szacunku i przywiązania do tradycji własnego narodu, jego osiągnięć, kultury, języka ojczystego i ludzi. Budowanie języka tolerancji i argumentów, stąd w naszej szkole wiele ciekawych dodatkowych tematów, spotkań i zadań. Dominują ciekawe lekcje patriotyczne; polskie drogi do niepodległości, „Orzeł biały – nasza duma”, spotkania z najstarszymi mieszkańcami z naszej gminy, udział w debatach i prelekcjach. Oglądanie filmów przyrodniczych, historycznych oraz aktualnych wydarzeń politycznych w kraju. Dzisiaj tj. 07 maja br uczniowie wzięli udział w akcji „ Żywa flaga”, tworząc na boisku przed szkołą ogromną biało – czerwoną flagę. Ostatni dzień maja będzie uwieńczeniem projektu i wszyscy spotkamy się na Biesiadorajdach, gdzie uczniowie będą prezentowali wiedzę zdobytą w czasie realizacji projektu.

 

 

Administrator
piątek, 26 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Drodzy Rodzice!
Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowinach Wielkich informuje, że od soboty 27 kwietnia 2019 roku strajk nauczycieli zostaje zawieszony. W związku z powyższym od poniedziałku 29 kwietnia zajęcia w przedszkolu Gminnym „Na Środku Świata” i lekcje w szkole  będą odbywać się według planu.
Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowinach Wielkich
Elżbieta Kwaśna
Administrator
czwartek, 11 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

 

Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Nowinach Wielkich informuje, że Szkoła Podstawowa w Nowinach Wielkich jest przygotowana do egzaminu ósmoklasisty. Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej dołoży wszelkich starań, aby nikt nie zakłócił spokoju zdającym. Drodzy Uczniowie trzymam za Was kciuki i wierzę w Wasze możliwości. Zapraszam do szkoły 15,16 i 17 kwietnia 2019 roku, w odpowiednich strojach na godzinę 8:00. W tych dniach Wy jesteście najważniejsi.

Pozdrawiam

Elżbieta Kwaśna

W dniach (15-17.04.2019 roku ) Uczniowie klas I- VII mają dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Od 18.04 do 23.04 trwają w szkole ferie świąteczne.

 

Administrator
piątek, 05 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

UWAGA RODZICE KLAS VIII !!!

 CZYTAJ PONIŻEJ:

INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS VIII

Administrator
piątek, 05 Kwiecień 2019 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

UWAGA RODZICE!

INFORMACJA O PLANOWANYM STRAJKU! – CZYTAJ PONIŻEJ:

INFORMACJA DYREKTORA

TOP