Dołącz do nas i powiedz NIE przemocy wobec dzieci!
Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” i zachęcamy wszystkich rodziców do podpisania manifestu, który sprzeciwia się przemocy wobec dzieci w Polsce.
Czy wiesz, że w Polsce co roku około 30 dzieci traci życie w wyniku przemocy doznanej od najbliższych? Aż 79% dzieci i nastolatków doświadczyło przemocy lub zaniedbania, a 32% z nich było ofiarą przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej. Tego nie możemy dłużej akceptować!
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 33 lat walczy o dzieciństwo wolne od przemocy. Dzięki ich pracy liczba dzieci doświadczających przemocy fizycznej spadła z 33% do 24%. 59% dorosłych reaguje na przemoc wobec dzieci – to postęp, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
Naszym celem jest, aby wszystkie dzieci w Polsce mogły czuć się bezpiecznie, a ich głos był słyszany. Dzieci zasługują na szacunek, miłość i przestrzeń do rozwoju.
Pokażmy, że zależy nam na dobru dzieci!
Prosimy o podpisanie manifestu i wsparcie tej ważnej inicjatywy. Każdy podpis to krok w stronę lepszego i bezpieczniejszego świata dla naszych dzieci.
Podpisz manifest tutaj:
Chcemy żyć w społeczeństwie, które:
reaguje, gdy dziecku dzieje się krzywda
promuje pozytywne wzorce wychowawcze oparte na szacunku i miłości
edukuje na temat praw dzieci i metod ich ochrony
słyszy i szanuje głos dzieci
wspiera inicjatywy promujące bezpieczeństwo dzieci
Dzięki Twojemu wsparciu możemy zbudować lepszą przyszłość dla dzieci w Polsce.
Razem możemy dawać im siłę!
Podpisali:
Elżbieta Woźniak, psycholog szkolny
Bogumiła Kasperek, pedagog szkolny
Relacja z pierwszego dnia wydarzenia „Listopad Miesiącem Uśmiechu – Kolorowe Środy!”
6 listopada 2024 roku rozpoczęliśmy wyjątkowe wydarzenie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli! „Kolorowe Środy” to inicjatywa mająca na celu promowanie radości, kreatywności i pozytywnego myślenia wśród dzieci. Co tydzień, w każdą środę listopada, uczniowie oraz przedszkolaki będą mieli okazję uczestniczyć w tematycznych zabawach i konkursach, które rozbudzają uśmiech na twarzach.
Pierwsza Środa miała temat „Kolor zielony” – dzieci zostały zaproszone do ubrania się na zielono oraz do zamiany plecaków na coś naprawdę kreatywnego i abstrakcyjnego! Choć początkowo wydawało się, że zadanie nie będzie łatwe, szybko okazało się, że wyobraźnia dzieci nie zna granic. Na korytarzach i w salach lekcyjnych mogliśmy podziwiać prawdziwy festiwal zieleni: od odzieży w odcieniach trawy, przez zabawne plecaki w kształcie liści, aż po plecaki przypominające… prawdziwą dżunglę!
Dzieci zaangażowały się w zabawę na całego, a ich uśmiechy były widoczne na każdym kroku. Widać było mnóstwo pozytywnej energii, radości i twórczości. Wśród maluchów panowała atmosfera wzajemnej radości, a twórcze pomysły i uśmiechy towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. To był dzień pełen inspiracji i fantazji!
Z radością patrzymy na entuzjazm dzieci i czekamy na kolejne środy, które będą pełne kolorów, uśmiechów i niezapomnianych chwil. Każdy dzień w listopadzie to doskonała okazja do rozprzestrzeniania pozytywnej energii i radości wśród dzieci.
Już teraz zapraszamy na 13 listopada, kiedy to kolejny temat – postacie z bajek – zainspiruje dzieci do nowych, wspaniałych zabaw!
P.S. Pamiętajcie, że na koniec miesiąca, 27 listopada, ogłosimy zwycięzców konkursu na najmilszą, najsympatyczniejszą i najbardziej uśmiechniętą osobę w klasie!
Do zobaczenia w przyszłą środę!
My również przyłączamy się do akcji „Psycholog szkolny – obalamy mity!”
Z radością informujemy, że od dziś Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski, we współpracy z organizacją Nastoletni Azyl, promuje w lubuskich szkołach akcję „Nastoletni Azyl w Twojej Szkole”!
Celem tej inicjatywy jest obalenie najpopularniejszych mitów krążących wśród uczniów na temat zawodu psychologa szkolnego. To bardzo ważne, ponieważ nieprawdziwe informacje powstrzymują uczniów, którzy potrzebują wsparcia, przed zwróceniem się o pomoc do psychologa.
Dzięki współpracy z Gabą Ochalik, wrocławską ilustratorką i graficzką, która w swoich pracach porusza tematykę zdrowia psychicznego, powstał plakat, który pomoże „odczarować” zawód psychologa szkolnego i zachęci dzieci i młodzież do korzystania z jego wsparcia.
Już dziś pierwsze plakaty zawisły w naszych szkołach
Zainteresowane szkoły i placówki z terenu województwa lubuskiego zapraszamy po odbiór plakatów do siedziby Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim!
Pokażmy, że nie ma wstydu w szukaniu pomocy u specjalisty!