Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W NOWINACH WIELKICH

środa, 06 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
poniedziałek, 04 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

30 listopada klasy 1-3 wzięły udział w zabawie Andrzejkowej. To niezwykła okazja do dobrej zabawy i jednocześnie możliwość kultywowania tradycji. Uczniowie mieli możliwość pobudzić swoją wyobraźnię, oderwać się od codzeinności i przenieść w świat marzeń. Dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości jak również jakie imię będzie nosił przyszły wybranek lub wybranka ich serca. Wielu uczniów przygotowując się do tej uroczystości wystąpiło w interesujących strojach. Był to dzień tajemniczych wróżb, ale i czarów, połączonych licznymi zabawami i tańcami przy muzyce. Andrzejkowa zabawa nie mogła się obejść bez słodkiego poczęstunku. Wszyscy bawili się wspaniale.

piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Na prośbę pana A. Szumika ratownika medycznego zorganizowaliśmy w zbiórkę gier w naszej szkole, które przekazaliśmy do Centrum Dzieci i Młodzieży w Zaborze i do Szpitala w Międzyrzeczu do Oddziału Pediatrii. Z najlepszymi życzeniami Wolontariusze

czwartek, 30 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
Andrzejki w przedszkolu.
W czwartek, 30 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową.
czwartek, 30 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

30 listopada klasy I-III wzięły udział w zabawie Andrzejkowej. To niezwykła okazja do dobrej zabawy i jednocześnie możliwość kultywowania tradycji. Uczniowie mieli możliwość pobudzić swoją wyobraźnię, oderwać się od codzienności i przenieść w świat marzeń. Dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości jak również jakie imię będzie nosił przyszły wybranek lub wybranka ich serca. Wielu uczniów przygotowując się do tej uroczystości wystąpiło w interesujących strojach. Był to dzień tajemniczych wróżb, ale i czarów, połączonych licznymi zabawami i tańcami przy muzyce. Andrzejkowa zabawa nie mogła się obejść bez słodkiego poczęstunku. Wszyscy bawili się wspaniale.

 

środa, 29 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

29 listopada uczniowie klasy pierwszej, korzystając z zaproszenia Parku Narodowego „Ujście Warty”, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. „Życie bobrów” w Ośrodku Edukacyjnym w Chyrzynie. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane są bobry, w jaki sposób przystosowane są do życia w środowisku lądowym i wodnym. Mieli również możliwość wcielenia się w rolę bobra i stworzenia własnego bezpiecznego żeremia. W dalszej części warsztatów, wybrali się w teren w poszukiwaniu śladów bobrów. Były to niezwykle intersujące warsztaty.

piątek, 24 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
Święto Pluszowego Misia to dobra okazja by opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. Data 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania Misia-pluszowego. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
Przedszkolaki tego dnia obejrzały film edukacyjny dotyczący historii powstania pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i  zgadywankach. Wykonywały również prace plastyczne. Atrakcją tego dnia była misiowa fotobudka.