Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W NOWINACH WIELKICH

środa, 22 maja 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Pod koniec kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego. W naszej szkole odbył się apel, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, jak rozwijał się język angielski i dlaczego jest dziś tak powszechnie używany. Jaki wpływ miały na niego inne kraje? Rozmawialiśmy o różnicach między językiem angielskim w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a także przypomnieliśmy sobie postać Wiliama Szekspira. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie ze znajomości języka, kultury oraz jedzenia w krajach anglojęzycznych

wtorek, 14 maja 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
10 maja w Strefie Odkrywania Wyobraźni Artystycznej „SOWA”, w Witnicy odbył się konkurs recytatorski na szczeblu powiatowym, zorganizowany w ramach tegorocznej edycji LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH.
Przypomnijmy, że 24 kwietnia, w konkursie gminnym dwóch reprezentantów naszej szkoły tj. Aleksander Prócheńko (klasa 2) oraz Leon Krzykała (klasa 3) otrzymali nominacje do wzięcia udziału w powiatowym etapie konkursu.
Uczniowie zaprezentowali następujące repertuary:
1. Aleksander Prócheńko „Stefek burczymucha”, Maria Konopnicka;
2. Leon Krzykała „Dlaczego ciele ogonem miele”, Wanda Chotomska;
Przedstawiciele brali udział w KATEGORII KLAS 1- 3
Ocenie podlegał:
1. Dobór repertuaru
2. Interpretacja utworu
3. Warsztat recytatora
4. Ogólny wyraz artystyczny
5. Celowość użycia dodatkowych środków przekazu.
Jury w składzie Małgorzata Jarzynka, Joanna Cieciura oraz Anna Chybalska przyznało NOMINACJE DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU którą otrzymał LEON KRZYKAŁA (kl.3)!!!
Nominowany otrzymał nagrody, statuetkę oraz pamiątkowy dyplom.
Serdecznie gratulujemy Leonowi Krzykała!!! Jesteśmy bardzo dumni z jego talentu i trzymamy kciuki podczas zmagań już 7 czerwca na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się w Czerwińsku.
Gratulujemy także Aleksandrowi Prócheńko. On również jest godny pochwały, a jego praca z pewnością obrodzi owocami w latach późniejszych- bo nikt, kto zaczyna czytać i recytować poezję i prozę- nie odchodzi od nich daleko.
wtorek, 14 maja 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
II MARSZ GODNOŚCI W WITNICY
Dnia 6 maja w Witnicy odbył się Marsz godności zorganizowany przez wolontariat SP nr 2 w Witnicy w którym wzięliśmy udział na zaproszenie Pani Marzeny Wydry. Marsz wyruszył sprzed Szkoły Podstawowej nr.2 , przeszliśmy w głośnej i wesołej atmosferze na Plac Andrzeja Zabłockiego. Taką samą trasą wróciliśmy do siedziby organizatora, gdzie osoby z niepełnosprawnościami prezentowały swój dorobek . Czekało na nas wiele atrakcji. Celem akcji było uwrażliwienie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, które żyją wśród nas oraz okazywanie empatii i wyrażanie niezgody na różne formy dyskryminacji, których doświadczają w życiu.
Z wyrazem szacunku
Wolontariusze
piątek, 10 maja 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
“Pokaż Dziecku Żużel “
Dnia 30 kwietnia z klasami I-III mieliśmy okazję zobaczyć mecz żużlowy U24Ekstraliga, który odbył się na stadionie imienia Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Na spotkaniu uczyliśmy się zasad fair play i sportowej rywalizacji. Dzieci zapoznały się z dyscypliną jaką jest żużel. Udało nam się spotkać z zawodnikami Stali Gorzów. Podczas spotkania dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami oraz zebrać autografy. Emocji nie było końca.
czwartek, 25 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
Kiermasz charytatywny ❗ ♥
Dnia 23 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich odbył się kiermasz charytatywny „Podaj pomocną dłoń”.❤️
✔️Otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony rodziców, którzy piekli przepyszne ciasta, babeczki, szyli akcesoria na włosy i przygotowali przedmioty na loterię.
✔️Uczniowie przygotowali stoiska i tak jak zawsze tradycyjnie zorganizowana była loteria fantowa, a w kawiarence szkolnej zaproponowaliśmy:
➡️ ciasta ,
➡️słodycze,
➡️czekoladę na gorąco,
➡️soki,
➡️tosty i gofry.
✔️Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
✔️Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy swoim zaangażowaniem dołożyli wszelkich starań w organizacje kiermaszu.
✔️Dziękujemy za duże wsparcie i zainteresowanie ze strony rodziców, bo bez nich nie byłoby to możliwe.💪❤️
✔️Ogromne podziękowania dla osób wspierających i kupujących. 💪❤️
✔️ Zyski przeznaczyliśmy na bardzo chorego Wiktora, rehabilitację Rafała i sztandar szkoły.
Bardzo dziękujemy❗️
WOLONTARIUSZE ❤️
środa, 24 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W dniu 24 kwietnia.2024 roku przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Filip Błauciak (kl.5), Leon Krzykała (kl.3), Antonina Lewicka (kl.3), Aleksander Prócheńko (kl.2), Szymon Karolczak (kl.2),  Jan Lipiński (kl.2), Hanna Czak (kl.1) wzięli udział w   gminnym konkursie w kategorii RECYTACJA w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych- edycja 2024. Organizatorem był Miejski Dom Kultury w Witnicy.

Uczniowie zaprezentowali następujące repertuary:

 1. Aleksander Prócheńko „Stefek burczymucha”, Maria Konopnicka;
 2. Antonina Lewicka „Żuk”, Jan Brzechwa ;
 3. Szymon Karolczak „Paweł i Gaweł”, Aleksander Fredro;
 4. Leon Krzykała „Dlaczego ciele ogonem miele”, Wanda Chotomska;
 5. Hanna Czak „Samochwała” Jan Brzechwa;
 6. Jan Lipiński „Paweł i Gaweł”, Aleksander Fredro;
 7. Filip Błauciak „Bajka O Tym Jak Szczepan Z Kakofonią Sobie Ze Smokiem Poradzili”, Paweł Księżyk.

Przedstawiciele brali udział w dwóch kategoriach:

KATEGORIA 1 – KLASY 1- 3

KATEGORIA 2 – KLASY 4 – 6

Ocenie podlegał:

 1. Dobór repertuaru
 2. Interpretacja utworu
 3. Warsztat recytatora
 4. Ogólny wyraz artystyczny
 5. Celowość użycia dodatkowych środków przekazu.

Rada Artystyczna przyznała NOMINACJE DO ETAPU POWIATOWEGO KONKURSU którą  otrzymał LEON KRZYKAŁA (kl.3) oraz ALEKSANDER PRÓCHEŃKO (kl.2)!!!

Nominowali otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy a pozostali uczestnicy słodki upominek.

Serdecznie gratulujemy nominowanym uczniom za bardzo wysoki poziom recytacji i trzymamy mocno kciuki za ich kolejne sukcesy!

Gratulujemy również wszystkim pozostałym reprezentantom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie. Oni  również są godni pochwały, a ich praca z pewnością obrodzi owocami w latach późniejszych- bo nikt, kto zaczyna czytać i recytować poezję i prozę- nie odchodzi od nich daleko.

Etap powiatowy konkursu zaplanowany jest na 10 maja w Witnicy. Organizatorem tego etapu będzie MDK Witnica.

Hanna Krobicka- logopeda

Bogumiła Kasperek- pedagog

środa, 24 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
W dniu 16.04.2024r. przedstawiciele naszej szkoły Michalina Lewicka (kl.8) i Kacper Ćwiertnia (kl.7) wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej “Najlepszy z Najlepszych” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sosnach.
Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz dużą wiedzą z różnych dziedzin. Nasi zawodnicy oprócz dyplomów wygrali także słuchawki bezprzewodowe. W tym roku puchar ponownie trafił do SP1 w Witnicy. Jak zawsze było mnóstwo dobrej zabawy, a cała impreza przebiegła w fantastycznej atmosferze. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Gratulujemy!!! 😀😀😀
wtorek, 23 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
sobota, 20 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Dnia 19.04. nasi chłopcy z siódmej i ósmej klasy wzięli udział w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży  2023/2024 w piłce nożnej chłopców. Mimo deszczowej pogody chłopcy dzielnie walczyli na boisku. Zagrali aż 6 meczy. Nie było lekko ale duch rywalizacji nie opuszczał zawodników do końca.

wtorek, 02 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
wtorek, 02 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa
W środę, 21.03.2024r., klasa VIII brała udział w Dniach Otwartych w Zespole Szkół CKR w Kamieniu Małym. Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły oraz zasadami rekrutacji. Dodatkowo młodzież miała możliwość zwiedzenia całej szkoły oraz internatu. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach w różnych pracowniach nauki zawodów, jeździli maszynami rolniczymi, oglądali i karmili zwierzęta, a czas umilał im koncert szkolnego zespołu muzycznego. Zadbano również o wyśmienity poczęstunek z ciepłymi napojami. Na koniec otrzymano zdjęcie pamiątkowe wykonane przez uczniów Zespołu Szkół. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a nas uczniowie otrzymali broszury informacyjne zachęcające do dalszego kształcenia w Kamieniu Małym.
środa, 27 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa