Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W NOWINACH WIELKICH

wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
poniedziałek, 04 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

30 listopada klasy 1-3 wzięły udział w zabawie Andrzejkowej. To niezwykła okazja do dobrej zabawy i jednocześnie możliwość kultywowania tradycji. Uczniowie mieli możliwość pobudzić swoją wyobraźnię, oderwać się od codzeinności i przenieść w świat marzeń. Dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości jak również jakie imię będzie nosił przyszły wybranek lub wybranka ich serca. Wielu uczniów przygotowując się do tej uroczystości wystąpiło w interesujących strojach. Był to dzień tajemniczych wróżb, ale i czarów, połączonych licznymi zabawami i tańcami przy muzyce. Andrzejkowa zabawa nie mogła się obejść bez słodkiego poczęstunku. Wszyscy bawili się wspaniale.

piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Na prośbę pana A. Szumika ratownika medycznego zorganizowaliśmy w zbiórkę gier w naszej szkole, które przekazaliśmy do Centrum Dzieci i Młodzieży w Zaborze i do Szpitala w Międzyrzeczu do Oddziału Pediatrii. Z najlepszymi życzeniami Wolontariusze

czwartek, 30 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

30 listopada klasy I-III wzięły udział w zabawie Andrzejkowej. To niezwykła okazja do dobrej zabawy i jednocześnie możliwość kultywowania tradycji. Uczniowie mieli możliwość pobudzić swoją wyobraźnię, oderwać się od codzienności i przenieść w świat marzeń. Dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości jak również jakie imię będzie nosił przyszły wybranek lub wybranka ich serca. Wielu uczniów przygotowując się do tej uroczystości wystąpiło w interesujących strojach. Był to dzień tajemniczych wróżb, ale i czarów, połączonych licznymi zabawami i tańcami przy muzyce. Andrzejkowa zabawa nie mogła się obejść bez słodkiego poczęstunku. Wszyscy bawili się wspaniale.

 

środa, 29 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

29 listopada uczniowie klasy pierwszej, korzystając z zaproszenia Parku Narodowego „Ujście Warty”, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. „Życie bobrów” w Ośrodku Edukacyjnym w Chyrzynie. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane są bobry, w jaki sposób przystosowane są do życia w środowisku lądowym i wodnym. Mieli również możliwość wcielenia się w rolę bobra i stworzenia własnego bezpiecznego żeremia. W dalszej części warsztatów, wybrali się w teren w poszukiwaniu śladów bobrów. Były to niezwykle intersujące warsztaty.

środa, 22 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

W dniu 22 listopada 2023r uczniowie klas drugiej, trzeciej i czwartej mieli wyjątkową okazję poznać Fabrykę Elfów, którzy w tym czasie przygotowują prezenty dla wszystkich dzieci na całym świecie. No ale od początku. Wyjechaliśmy ze szkoły pięknym czerwonym autokarem Pana Leszka Paska z firmy PHU „PasBus”, którego bardzo chcemy pochwalić za ciepło i wyjątkową muzyczną atmosferę, którą wprowadził od samego początku wyjazdu. Dzięki temu cały autokar dzieci niemalże unosił się nad drogą od śpiewu. W Poznaniu na początku naszej wycieczki udaliśmy się na stary rynek, by o godz. 12:00 zobaczyć legendarne trykające się koziołki. Z tyłu budynku czekali na nas w Muzeum Rogalowym. Tam spotkaliśmy wyjątkowych ludzi, którzy w bardzo kompetentny i atrakcyjny sposób przedstawili nam historię rogali świętomarcińskich. Mieliśmy również lekcję gwary poznańskiej. Uczestniczyliśmy też w warsztatach wyrobu rogali. Każdy z uczestników wycieczki mógł trzymać i spróbować zagniatania ciasta i wyrobu rogala. Za naszą pracę na koniec otrzymaliśmy certyfikat czeladnika. Zabawa i wyjątkowe warsztaty były bardzo udane. Z muzeum rogalowego udaliśmy się do Fabryki Elfów. Już przy wejściu przywitały nas Elfy i podzieliły na cztery grupy zwiedzające. Byliśmy uczestnikami wyjątkowej wycieczki po wyjątkowej fabryce. Podczas zwiedzania mogliśmy pobawić się i napisać list do św. Mikołaja, którego spotkaliśmy śpiącego w jednym z domów. Elfy pozwoliły nam obudzić Mikołaja, by ten mógł nam wręczyć pamiątkowe dyplomy i światełka odblaskowe. Czas w Wielkiej Fabryce Elfów minął nam bardzo szybko, a że kończył się czas pracy naszego Pana Kierowcy równie szybko musieliśmy pędzić do swoich domów. Wróciliśmy bezpiecznie na miejsce tuż po godzinie 21. Naładowani energią przekazaną przez Elfy teraz już czekamy na nasze wyjątkowe święta bożonarodzeniowe i oczywiście każdy z nas na prezenty opisane w liście. Chcielibyśmy podziękować wychowawcą klas Pani Justynie Nawrockiej-Paś, Pani Teresie Fronczak i Panu Jackowi Piwkowskiemu za opiekę i przygotowanie wycieczki, którą zapamiętamy na długo.

 

wtorek, 21 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

 

   11- go listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Obecnie obchodzimy 105 rocznicę tego radosnego wydarzenia. Droga do wolności była jednak długa i tragiczna. Działalność Legionów Polskich, powstania narodowe: listopadowe i styczniowe, determinacja polskiego narodu w walce z rusyfikacją i germanizacją, udział naszych rodaków w I wojnie światowej to tylko niektóre z przykładów walki Polaków o wolną Polskę.

   Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich 13- go listopada została zorganizowana uroczysta akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie i wybitne postacie, które swą postawą i zaangażowaniem budzą nasz szacunek. Bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości uczennice   klasy VII i VIII. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać i zaśpiewać kilka  pieśni patriotycznych np. „ Rotę” czy „ Przybyli ułani” . Uroczystość uświetniła klasa III. Dziewczęta i chłopcy zaśpiewali piosenkę i pięknie wyrecytowali wiersz o tematyce niepodległościowej.

   Zachowanie wszystkich uczniów było wzorem obywatelskiej postawy. Swój szacunek do polskiej historii i tradycji wyrazili śpiewając hymn oraz ubierając się w strój galowy z kotylionem w barwach narodowych.

wtorek, 21 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Szkolna zabawa andrzejkowa to niemalże tradycja w naszej szkole. Niestety ostatni okres pandemii na świecie uniemożliwił i nam w poprzednich latach organizacji nocy wróżb. We wtorek 21 listopada mieliśmy znowu okazję spotkać się w klasach na wspólnym biesiadowaniu. Każda z klas w swój wyjątkowy sposób przygotowała miejsce spotkania i udekorowała klasę i stół. Na korytarzu szkoły Pan DJ Jacek czekał z muzyką, zadymiarką i kolorowymi światłami. Bawiliśmy się świetnie, a zabawy można by rzec, nie było końca. Niestety i na to przychodzi czas. Zabawa zakończyła się o godz. 19:00. Po zrobieniu porządków i zebraniu resztek jedzenia udaliśmy się pod opieką rodziców do swoich domów. Teraz już oczekujemy spełnienia naszych wróżb. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, by opiekować się „swoimi” klasami.