Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W NOWINACH WIELKICH

poniedziałek, 08 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
👧👦📚Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dzieci myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę. 📚👧👦
Zapraszamy do akcji czytania dzieciom, a przybyłym dotychczas gościom bardzo dziękujemy za odwiedziny 🙂 📚
sobota, 06 kwietnia 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
poniedziałek, 01 kwietnia 2024 / Opublikowano w Bez kategorii, Przedszkole Gminne
🌷🌺🌸Pierwszy Dzień Wiosny🌷🌺🌸
Mimo, że pogoda nie dopisywała i nic nie wskazywało na to, że właśnie ma nadejść ta piękna pora roku to nasze dzielne przedszkolaki na czele z panią Wiosną wybrały się na plac przedszkolny by pożegnać zimę. Zapraszamy do krótkiej video relacji. 👦👧
wtorek, 26 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 26 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
🥕🥒🍅🫑Projekt WITAMINKI🥕🥒🍅🫑

🫑W tym tygodniu warzywnym bohaterem projektu “Witaminki” była papryka Pola. Na zajęciach wielozmysłowo poznaliśmy paprykę.  Oczywiście każdy przedszkolak skosztował paprykę. 🫑

wtorek, 26 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne

🧅🧑‍🌾👨‍🌾🧦🌱🌞🌦️Tematem minionego tygodnia była marcowa pogoda. Dzieci poznały przysłowie „W marcu jak w garncu” i dowiedziały się, co to oznacza. Oprócz tego jak co tydzień odwiedziliśmy bibliotekę szkolną oraz obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, którego celem jest kształtowanie umiejętności akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.Przedszkolaki dowiedziały się również  co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulę na szczypiorek, cebulki kwiatów, bratki, fasolę, siać rzeżuchę, rzodkiewkę i sałatę. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w pielęgnację roślin oraz obserwacje przyrodnicze. 🧅🧑‍🌾👨‍🌾🧦🌱🌦️🌞

czwartek, 14 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
⚗️👨‍🔬👩‍🔬🧪🧑‍🔬Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia. Po realizacji zajęć mamy nadzieję, że dzieci rozwiną swoje talenty, możliwości, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości i pewności siebie.
🧑‍🔬🧪👩‍🔬👨‍🔬⚗️
wtorek, 12 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
🥦🥒🫑🥬🥕Witaminki🍅🥦🥒🫑🥬🥕🍅
👧👦“Maluszki” zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Witaminki” . Do naszej grupy zawitał Burak Bruno. Przygotował dla nas kilka ciekawych propozycji. Rozmawialiśmy o tym, jak wygląda, jak rośnie i z jakich części się składa. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób i z jakich buraków powstaje cukier, wykonały pracę plastyczną oraz kosztowały sok z buraka.👧👦
wtorek, 12 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
🌷“Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek”🌷
Zbigniew Jeżyna
💐 Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.💐
wtorek, 12 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
Nasz Zespół Edukacyjny – szkoła i przedszkole już po raz kolejny wziął udział w inicjatywie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) i zdobył Certyfikat uczestnictwa.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
\
środa, 06 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca nasze przedszkole włączyło się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Z tej okazji pani logopeda przygotowała zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej  Spotkanie pod hasłem „ Gimnastyka buzi i języka” odbyło się w formie ćwiczeń i zabaw i zostało przeprowadzone we wszystkich grupach..

Pani Hania wraz ze swoim pomocnikiem- pacynką Gryziem zachęciła dzieci do wspólnych zabaw logopedycznych. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, słuchowe, oddechowe oraz fonacyjne. W ruch poszły kolorowe obrazki z rożnymi animowanymi postaciami jak również nie zabrakło magicznej książeczki z wypowiadaniem trudnych słów, wyrażeń i zdań.

Na korytarzu zawisły śmieszne miny do ćwiczeń aparatu mowy a na gazetce w holu przedszkola pojawiły się informacje na temat faktów i mitów w logopedii.

Dlaczego to ważne? – bo jak nas słyszą, tak nas piszą. To, w jaki sposób mówimy, wpływa na to, jak jesteśmy odbierani. Sposób mówienia to tempo głosu, wysokość głosu, melodia wypowiedzi oraz staranność artykulacyjna. Dziecko z wadą wymowy staje się mniej pewne siebie może też mieć ogromne trudności w nauce począwszy od nauki czytania i pisania. Dlatego warto jak najwcześniej wyrównać braki i dać dziecku szansę na prawidłowy rozwój.

środa, 06 marca 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa