Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W NOWINACH WIELKICH

środa, 06 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
wtorek, 05 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
piątek, 01 grudnia 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa
czwartek, 30 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
Andrzejki w przedszkolu.
W czwartek, 30 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową.
piątek, 24 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
Święto Pluszowego Misia to dobra okazja by opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. Data 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania Misia-pluszowego. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
Przedszkolaki tego dnia obejrzały film edukacyjny dotyczący historii powstania pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i  zgadywankach. Wykonywały również prace plastyczne. Atrakcją tego dnia była misiowa fotobudka.
środa, 22 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości.

  Dziękujemy pani Łucji za poświęcony czas, a przekazaną wiedzę obiecujemy należycie wykorzystać  🙂
wtorek, 14 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień.
piątek, 10 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
10 listopada w Przedszkolu Gminnym “Na Środku Świata” w Nowinach Wielkich odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla grupy “Maluszków”. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której “Maluszki” zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dokonano uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek.
Dzieci otrzymały również upominki od Burmistrza Dariusza Edwarda Jaworskiego, które wręczyła dzieciom pani Katarzyna Domarecka- kierownik Wydziału Kultury Oświaty i Sportu.
środa, 08 listopada 2023 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne, Szkoła Podstawowa