A to historia!

Milenka Więckowska, Wojtek Lipiński i Antoś Michalak w poniedziałek, 13 listopada, jako przedstawiciele naszego przedszkola, a także naszej gminy – wzięli udział w pierwszym posiedzeniu Powiatowego Parlamentu Przedszkolaka.

Dzieci zostały powitane przez Panią Małgorzatę Domagałę – Starostę Powiatu Gorzowskiego i w sali posiedzeń zasiadły na miejscach dorosłych radnych ze swoich gmin.

Ich zadaniem było – nie tylko – przedstawienie siebie i swojego przedszkola – ale również gmin, z których pochodzą. Nasi przedstawiciele wywiązali się z tego zadania popisowo: przywieźli na spotkanie przepięknie wykonane rycerskie tarcze z herbem gminy Witnica, pokazali jej położenie na mapie powiatu gorzowskiego, a także wręczając upominki przygotowane dla przedszkoli – bezbłędnie odczytywali nazwy wszystkich gmin naszego powiatu. Pani Starosta zaprosiła wszystkie dzieci na wycieczkę po starostwie. Najpierw pokazała swój gabinet i każde z dzieci mogło „”przymierzyć się” do fotela starosty, a następnie dzieci zwiedziły „od kuchni” wydział komunikacji. A na koniec niespodzianka: gorąca pizza i upominki dla wszystkich przedszkoli. Kolejne spotkania odbędą się już 2018 roku, a zakończenie projektu świętować będziemy na Niepodległościowym Balu, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już cieszymy się na następne spotkanie – a na razie zbieramy pomysły: co zrobić, żeby w przedszkolach było jeszcze lepiej i ciekawiej. O tym nasi parlamentarzyści będą rozmawiać ze swoimi koleżankami i kolegami.