Ach ten Dolittle…

Konkurs czytelniczy dla klasy II

Ach ten Dolittle…

W Zespole Edukacyjnym w Nowinach Wielkich 16 listopada br. zorganizowany został  konkurs dla klasy II na temat znajomości lektury Hugh Lofting-a „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Koordynatorką całego „zajścia” była Pani M. Piechota przy współpracy opiekuna biblioteki szkolnej Pani M. Abramyk, które stworzyły bardzo ciekawe zadania tj. krzyżówki, puzzle i rebusy, na które dzieci w określonym czasie musiały znaleźć odpowiedź w swojej pamięci.

Dzieci zmagając się z zadaniami i zagadkami, za które zdobywały klocki w formie punktów musiały nie tylko uważać na to, aby zamalować, zakreślić lub zaznaczyć poprawną odpowiedź, ale i na przemijający w stoperze czas. Zespół, który zebrał najwięcej klocuszków – czyli punktów (Michalina Lewicka i Michał Fajdek) wymieni je na ciekawą nagrodę książkową, którą na najbliższym apelu uroczyście wręczy Pani dyrektor Elżbieta Kwaśna wraz z organizatorkami konkursu.

Jest to kolejny konkurs wewnątrzszkolny organizowany w szkole w Nowinach. Wcześniej organizowane były konkurs m.in. ze znajomości lektury „Kubuś Puchatek” dla klasy II oraz „Puc, Bursztyn i goście” dla uczniów klasy III. Takie ciekawe urozmaicenie nie tylko zachęca dzieci do czytania, ale także logicznego myślenia często wykorzystywanego na innych lekcjach.