Andrzejki w Zespole Edukacyjnym w Nowinach Wielkich

Andrzejki w Zespole Edukacyjnym w Nowinach Wielkich

 

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie w ten dzień pełen magii, czarów i wróżb obchodzili w wigilię św. Katarzyny, jednak z biegiem czasu ich zwyczaj zatarł się i dzisiaj dziewczęta i chłopcy spotykają się w noc św. Andrzeja, aby uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przyszłości.

W andrzejki nie mogło oczywiście zabraknąć wróżb…Niezwykła i magiczna była też zabawa w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich. Dnia 30.11.2017r.uczniowie z klas I,II i III, wraz z wychowawcami, przygotowali na ten dzień wiele niespodzianek i atrakcji. Każda klasa miała przygotowany stolik ze słodkim poczęstunkiem. Dzieci z radością uczestniczyły we wróżbach, gdyż każde chciało wiedzieć, co je czeka w przyszłości. Nie obeszło się też bez tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i interpretacji woskowych figur.

Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie uczniowie mogli wrócić do swoich domów w oczekiwaniu na następny wieczór andrzejkowy już w roku 2018.