Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W naszej szkole Samorząd Uczniowski 13 pażdziernika 2023 r. z okazji Edukacji Narodowej  przygotował dekorację na holu szkolnym oraz krótkie wierszyki rymowanki o nauczycielach i pracownikach szkoły.

Swoją wdzięczność  wyrazili poprzez nasz program artystyczny, do obejrzeniaktórego serdecznie zaprosili W. Tararum, W. Lipiński, N.Brzezińska. Chociaż goście szacowni i poważne miejsce, pozwoliliśmy pośmiać się przy święcie.  Program artystyczny zaczęliśmy od przedstawienia w wykonaniu klasy  ósmej pt. „ Lekcja marzeń” i tu się działo. Na tle piosenki „ Nauczycielu” zmieniliśmy na kolejną scenkę w wykonaniu klasy siódmej” Rada nadzwyczajna” uczniowie wcielili się w role nauczycieli, szukali oryginalnego pomysłu na zakończenie roku szkolnego i dobrej energii. W czasie przedstawienia do tańca poproszeni zostali pani dyrektor Katarzyna Samoszuk i pan  Jacek Piwkowski, z parą uczniów wykonali fragment poloneza.

Na zakończenie przedstawienia, jako „ grono pedagogiczne”, uczniowie zatańczyli Belgijkę. Panowała miła i wzruszająca atmosfera. Na twarzach nauczycieli widać było wzruszenie, a nawet łzy. Wiersze, podziękowania i piosenka „ Nauczycielom” zakończyły program artystyczny.

Z najlepszymi życzeniami dla nauczycieli

i pracowników naszej szkoły

Samorząd Uczniowski