Dzień Ziemi 2018

W niedzielę, 22 kwietna 2018r. obchodziliśmy „Dzień Ziemi”.

W tym  roku święto przebiegało pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Problem zanieczyszczenia środowiska przez sztuczne tworzywa – w tym także plastik – jest naprawdę poważny. Zużywamy ich ogromne ilości, a przy tym za  rzadko korzystamy z możliwości recyklingu.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dniu Ziemi. Można to robić na co dzień poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie czyli recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań.

Do takich właśnie ekologicznych postaw, na szkolnym apelu w dniu 19 kwietnia, zachęcali uczniowie z klasy II i III, swoje koleżanki i kolegów z Zespołu Edukacyjnego w Nowinach Wielkich.

Młodzi ekolodzy przedstawili swoje postulaty dotyczące ochrony środowiska, a także co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. Uroczystości towarzyszyło wspólne  śpiewanie piosenek o tematyce ekologicznej.