EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca nasze przedszkole włączyło się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Z tej okazji pani logopeda przygotowała zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej  Spotkanie pod hasłem „ Gimnastyka buzi i języka” odbyło się w formie ćwiczeń i zabaw i zostało przeprowadzone we wszystkich grupach..

Pani Hania wraz ze swoim pomocnikiem- pacynką Gryziem zachęciła dzieci do wspólnych zabaw logopedycznych. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, słuchowe, oddechowe oraz fonacyjne. W ruch poszły kolorowe obrazki z rożnymi animowanymi postaciami jak również nie zabrakło magicznej książeczki z wypowiadaniem trudnych słów, wyrażeń i zdań.

Na korytarzu zawisły śmieszne miny do ćwiczeń aparatu mowy a na gazetce w holu przedszkola pojawiły się informacje na temat faktów i mitów w logopedii.

Dlaczego to ważne? – bo jak nas słyszą, tak nas piszą. To, w jaki sposób mówimy, wpływa na to, jak jesteśmy odbierani. Sposób mówienia to tempo głosu, wysokość głosu, melodia wypowiedzi oraz staranność artykulacyjna. Dziecko z wadą wymowy staje się mniej pewne siebie może też mieć ogromne trudności w nauce począwszy od nauki czytania i pisania. Dlatego warto jak najwcześniej wyrównać braki i dać dziecku szansę na prawidłowy rozwój.