Finał Powiatowy XXIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Puchar Tymbarku” …….

Puchar Tymbarku to obecnie największy dziecięcy turniej piłkarski w Europie. Jest rozgrywany od 23 lat. Od pierwszych edycji aż do obecnej, wzięło w nim udział wiele zawodniczek i zawodników klubów ekstraklasy, a także reprezentantek i reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. To m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Paulina Dudek (PSG) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Jakub Kiwior (Arsenal) oraz Arkadiusz Milik (Juventus) – uczestnicy ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

W tym roku do turnieju  mogły przystąpić wyłącznie drużyny szkolne. Pomimo tego, że w rozgrywkach po raz pierwszy nie biorą udziału zespoły klubowe, zainteresowanie grą wśród najmłodszych zawodników i zawodniczek zwiększyło się rok do roku. W poprzedniej edycji rozgrywek brały udział drużyny z 95% wszystkich powiatów, w tym roku ten odsetek dodatkowo wzrósł – do 98%.

– Zaproponowana w tym roku przez Polski Związek Piłki Nożnej zmiana regulaminu okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki skierowaniu zapisów wyłącznie do szkół, otwarto się na dzieci, które nie trenują piłki nożnej w klubach, a dzięki tegorocznemu Turniejowi mają szansę na przeżycie niepowtarzalnej przygody .

Nasza szkoła wystawiła w tym roku 2 zespoły , które w finale powiatowym w Kostrzynie w dniach 24 oraz 26 maja spisały się znakomicie!

W kategorii U-12  nasz zespół zajął 5 miejsce, zaś w kategorii U-8 chłopcy wywalczyli 4-tą lokatę!!!

Gratulujemy!