IV PRZERWA NA CZYTANIE W ZESPOLE EDUKACYJNYM W NOWINACH WIELKICH

IV PRZERWA NA CZYTANIE W ZESPOLE EDUKACYJNYM W NOWINACH WIELKICH

 

14 maja 2019r Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich przyłączył się do lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Do  akcji bicia rekordu w czytaniu szkoła przygotowywała się już wcześniej . Szkolne korytarze wypełniały tematyczne gazetki ścienne promujące to przedsięwzięcie, a uczniowie na lekcjach bibliotecznych  zostali zapoznani z całą akcją. Całość spotkała się z dużym entuzjazmem wśród uczestników, w końcu – fajnie jest być częścią tak nietuzinkowego projektu!

We wtorek na pierwszej i drugiej przerwie wszyscy – niosąc ze sobą książki w dłoniach zebrali się na szkolnym korytarzu, aby czytać i inspirować innych do czytania. W tym spotkaniu brali udział uczniowie wraz z nauczycielami.

W akcji wzięło udział: 98 uczniów i 6 nauczycieli. Pokazaliśmy, że czytanie może być powszechne! Chociaż akcja dobiegła końca, to głęboko wierzymy, że dla wielu z nas może być to impuls do nawiązania wielkiej przyjaźni z książką.