JASEŁKA 2017 w SP NOWINY WIELKIE

20 grudnia w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich odbyły się jasełka i wigilia szkolna.

Na uroczyste obejrzenie przedstawienia przybyli zaproszeni goście: Burmistrz M i G Witnica Dariusz Jaworski, proboszcz parafii Pyrzany ksiądz Stanisław Dochniak  oraz prezes witnickiego oddziału ZNP Zenon Siwiński.

Obecni goście wraz z kadrą pedagogiczną i pracownikami szkoły obejrzeli przedstawienie jasełkowe ” Cud Bożego Narodzenia” przygotowane pod kierunkiem katechetki pani  Lucyny Szczerbak i nauczyciela muzyki  pani Grażyny Jaśkiewicz.

Uczniowie klasy IV oraz klas  II, III i V w pięknych strojach opowiedzieli historię narodzin Jezusa , oprawioną kolędami i pastorałkami.Ukazali  ważną prawdę,iż Jezus narodził się dla wszystkich ludzi i pragnie być obecny w dzisiejszych czasach, w sercach mieszkańców wszystkich kontynentów.

Przedstawienie było wyjątkowe  i wprowadziło wszystkich obecnych w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.Na koniec dyrektor szkoły pani Elżbieta Kwaśna i zaproszeni goście podziękowali uczniom za piękny występ i złożyli  najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.