„Książkowe schody” w SP Nowiny Wielkie

Wiadomo, że człowiek uczy się całe życie. Często mądrość, którą wykorzystuje na swojej drodze, czerpie z przeczytanych w młodości książkach. To one kształtują charakter i poglądy niejednego z nas. W książkach można znaleźć wskazówki, które pomogą nam dokonać słusznych wyborów życiowych.

W naszej szkole uczniowie biorą czynny udział w realizacji programu „Wkręceni w czytanie”, który ma na celu rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do czytelnictwa. We wrześniu uczniowie zorganizowali akcję pod nazwą „Książkowe schody”.  Polegała ona na wyszukaniu w dowolnych książkach sentencji życiowych, które można wykorzystać w swoim życiu. Oczywiście na pierwszym miejscu znalazł się „Mały Książę”. Ten złotowłosy, delikatny chłopiec w piękny sposób uczy nas, co jest najważniejsze w życiu. Uczniowie wykorzystali również takie utwory jak: „Kubuś Puchatek”, fraszki Jana Kochanowskiego czy Jana Sztaudyngera. Wybrane aforyzmy ozdobiły schody prowadzące do szkoły, aby każdy, kto do niej zawitał, mógł zapoznać się ze znanymi cytatami.

Miejmy nadzieję, że przeczytane i zapamiętane w czasach młodości sentencje pomogą naszym wychowankom wybrać właściwą drogę życiową.