#przerwanaczytanie

Sprawozdanie z akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Zespole Edukacyjnym w Nowinach Wielkich  

19 października nasza szkoła przystąpiła do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Przed przystąpieniem do akcji na drzwiach biblioteki rozwieszone zostały plakaty promujące to wspaniałe wydarzenie. W tym  dniu na wszystkie przerwy międzylekcyjne uczniowie zabierali ze sobą swoją książkę, którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej lub przynieśli z domu, a potem siadając wygodnie gdzie, kto mógł, przez całą przerwę czytali wybraną przez siebie książkę.  Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole (95 uczniów) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły (6 osób).

Akcja odbywa się już po raz 7 i liczymy, że razem pobijemy zeszłoroczny rekord w miłej happeningowej atmosferze.

Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysięcy 151 osób! Liczymy, że w tym roku będzie to łącznie MILION CZYTAJĄCYCH OSÓB.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa i pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność, integrację środowiska lokalnego zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

Plakat Przerwa na czytanie 2022 (Zdjęcie w tle dla Facebooka) (1)

sdr

sdr

sdr

cof

cof

cof

cof

mde

mde

sdr

sdr

cof

cof

sdr

sdr

cof

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

cof