Sukces młodych sportowców UKS NOWINY WIELKIE na III Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Znakomicie spisała się czwórka zawodników UKS Nowiny Wielkie na III Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Lozannie od 9 do 22 stycznia 2020 r. Nasz kraj reprezentowało 45 zawodników w 8 dyscyplinach.

W saneczkarstwie lodowym naszą ojczyznę reprezentowało 6-cioro zawodników, a wśród nich aż czworo zawodników z UKS Nowiny Wielkie.

Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała, którzy ostatecznie w dwójkach chłopców uplasowali się tuż za podium na czwartym miejscu oraz Nikola Domowicz wraz z Dominiką Piwkowską w nowej olimpijskiej konkurencji dwójek dziewcząt wywalczyły dla naszego kraju doskonałe piąte miejsce.

Igrzyska młodzieży odbywają się co 4 lata. Rywalizują w nich sportowcy od 14 do 19 lat. Tegoroczna impreza odbyła się w Lozannie.

Celem Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale również promowanie zachowań zgodnych z ideałami olimpijskimi. Poza startami w zawodach młodzi sportowcy biorą udział w programach kulturalno-edukacyjnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!