Taki jeden….

W dniach 5-7 czerwca uczniowie klas V, VI i VII wraz z wychowawcami Panią Magdaleną Kopiec i Katarzyną Samoszuk pojechali do miejscowości Nowy Dworek na „ Zieloną szkołę”. W sercu  pojezierza lubuskiego znajduje się Ośrodek wypoczynkowy położony w okolicy linii  brzegowej jeziora Paklicko Wielkie.

Zielona Szkoła to wyjazd którego  celem jest połączenie edukacji z rekreacją i aktywnym wypoczynkiem. Jest to doskonała okazja dla dzieci do integracji, wzmocnienia relacji między uczniem i nauczycielem, budowania wzajemnego zaufania, lepszego poznania swoich kolegów i koleżanek oraz nawiązania nowych znajomości. Poza wspomnianymi aspektami społecznymi Zielona Szkoła to również okazja do nauki i zabawy w nowym otoczeniu.

Dzieci  wspólnie z nauczycielami zwiedziły  okolicę , bawiąc się  i realizując przygotowany atrakcyjny  program.  Dzieci zwiedzały rowerami okolicę, strzelały z łuku, dartu i wiatrówki, bawiły się w leśne podchody, grały w gry sportowe a wieczorem spędziliśmy miłe chwile przy ognisku. Nauczyciele mieli okazję do bliższego poznania swoich uczniów, poznania ich zainteresowań i potrzeb. Pogoda nam dopisała, pełni energii i wypoczęci bezpiecznie wróciliśmy do domu. Dziękujemy  Naszym wspaniałym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Nauczyciel biologii i geografii Katarzyna Samoszuk