UCZNIOWIE SUKCESU….

Z inicjatywy Rady Rodziców i Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich w ramach projektu ,,Uczniowie sukcesu” gościliśmy w dniu 18 lutego uczestniczki III Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich – ,,Lozanna 2020” Nikolę Domowicz i Dominikę Piwkowską, które w konkurencji dwójek kobiet reprezentując tam nasz kraj oraz gminę Witnica wywalczyły rewelacyjne piąte miejsce.

Zawodniczki UKS Nowiny Wielkie licznie zgromadzonej grupie uczniów miały zaszczyt opowiedzieć drogę jaką musiały pokonać aby wziąć udział w tej prestiżowej imprezie sportowców całego świata w wieku od 14 do 18 lat. Były to lata wyrzeczeń, często bardzo bolesnych potłuczeń w czasie morderczych treningów na torach całego świata, nadrabiania szkolnych zaległości… Ale warto było – czego dowodem były zdjęcia  z tych igrzysk jakimi w trakcie prelekcji podzieliły się ze słuchaczami. Zawodniczki opowiedziały również o aspektach technicznych saneczkarstwa demonstrując między innymi imitację startu na profesjonalnych sankach. Wszystkim zgromadzonym udzielił się entuzjazm naszych dziewcząt czego dowodem były olbrzymie owacje na koniec imprezy.

Mamy nadzieję iż poprzez takie dzielenie się przeżyciami, doświadczeniem, wiedzą nasi już znani w Polsce i na świecie sportowcy z UKS Nowiny Wielkie jeszcze w większym niż do tej pory stopniu zachęcą do uprawiania tej olimpijskiej dyscypliny sportu następne pokolenia uczniów.

Imprezie prowadzonej przez Panią Dyrektor Elżbietę Kwaśną oraz Panią Prezes UKS Nowiny Wielkie bacznie przyglądali się redaktorzy Gazety Lubuskiej, którzy zamierzają skuteczniej niż do tej pory promować dyscyplinę sportową jaką jest saneczkarstwo istniejącą przy naszej szkole od 1996 roku.