Udane Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w saneczkarstwie !!!

W dniach 10-12 lutego 2021 roku na wylodzonym fragmencie toru saneczkowego w Karpaczu rozegrano w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w saneczkarstwie na torze lodowym .

OOM jest cykliczną, rozgrywaną corocznie imprezą sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. Ponieważ nie posiadamy w Polsce toru lodowego sztucznie mrożonego do rozgrywania zawodów w dyscyplinach olimpijskich rywalizacja saneczkarzy została zorganizowana na wylodzonym fragmencie istniejącego toru saneczkowego pamiętającego lata świetności polskiego saneczkarstwa w Karpaczu. W zawodach mistrzowskich wzięło udział 67 zawodników i zawodniczek z 4 okręgów: dolnośląskiego, lubuskiego, śląskiego, małopolskiego, reprezentujących 7 klubów saneczkowych- MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, UKS “15” Jelenia Góra, UKS Nowiny Wielkie, UKS Tajfun Nowy Sącz, KS Dunajec Nowy Sącz, ULKS Zryw Pszczyna, KSS Bielsko Biała. Miło nam poinformować, że pomimo pandemii z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z gminy Witnica reprezentujący klub UKS Nowiny Wielkie działający przy Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich.

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Juniorki – jedynki :

  1. Dominika Piwkowska – (UKS Nowiny Wielkie) – brązowy medal !!!

Juniorki Młodsze – jedynki :

  1. Ewa Białogłowy –  UKS Nowiny Wielkie – brązowy medal !!!

Junior – drużyny

  1. Agata Miciak – (UKS Nowiny Wielkie)
  2. Łukasz Mika – (UKS Nowiny Wielkie)

3.Nikola Domowicz – (UKS Nowiny Wielkie/ SMS Karpacz)

  1. Dominika Piwkowska – (UKS Nowiny Wielkie/ SMS Karpacz)

Junior młodszy – drużyny

3.Kornelia Kondracka- ( UKS Nowiny Wielkie)

3.Kuba Marciniak – ( UKS Nowiny Wielkie)

3.Radosław Milka – ( UKS Nowiny Wielkie)

3.Wiktoria Siwak – (UKS Nowiny Wielkie)

W klasyfikacji klubowej zwyciężył MKS „Karkonosze-Sporty Zimowe” z Jeleniej Góry-Sobieszowa na drugim miejscu uplasował się UKS z Nowin Wielkich, a na trzecim UKS Tajfun z Nowego Sącza.

 

Gratulujemy !!!