UDANE ŚLIZGI NASZYCH SANECZKARZY !!!

Ponad stu uczestników, pochmurna pogoda, i bardzo dobra organizacja VII edycji  Memoriału im. Mariusza Warzyboka zorganizowanego  w dniach 17-18 września br. na asfaltowej drodze przy  Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze-Sobieszowie. Impreza ta stanowiła  nieoficjalne Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie letnim!

 Na starcie tegorocznej edycji stanęli saneczkarze m.in. z Nowego Sącza, Krynicy-Zdrój ,UKS Nowiny Wielkie, Bielska Białej,  Karpacza i Jeleniej Góry oraz zawodnicy z Ukrainy. Impreza miała na celu popularyzację dyscypliny. Imprezę zorganizowały kluby UKS „15” Jelenia Góra i MKS Karkonosze – Sporty Zimowe Jelenia Góra. Polski Związek Sportów Saneczkowych i Urząd Miasta Jelenia Góra wsparły finansowo przedsięwzięcia organizacyjne. Honorowego Patronatu udzielił Prezydent Miasta Jeleniej Góry Pan Jerzy Łużniak.

Dla najlepszych zawodników przygotowano medale,  puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal upamiętniający Mariusza Warzyboka. Najmłodsza uczestniczka – 17 miesięczna Paula Korolik z UKS Nowiny Wielkie  zjechała krótki odcinek z mamą. W nagrodę otrzymała  okazałego  dużego misia.

Monika Pawlak – Warzybok, główna organizatorka zawodów:  „…Cieszę się z tego, że to już siódmy raz czcimy pamięć Mariusza. W zawodach wzięli udział  zarówno młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy i zawodnicy w kategorii masters.  Liczyły się tylko umiejętności, bo każdy dysponował tym samym sprzętem.”  Monika Pawlak-Warzybok z bardzo dużym zaangażowaniem i umiejętnościami organizuje  ten memoriał. Stworzyła przez siedem lat  zespół oddanych osób tej sprawie. Uzyskała przychylność samorządu miasta. Cieszy ją to, że co roku tak dużo uczestników bierze udział w memoriale.  W obecnej edycji w  zawodach memoriałowych wzięli udział polscy olimpijczycy z Pekinu. Zarówno Klaudia Domaradzka jak i Wojtek Chmielewski wygrali kategorię seniorek i seniorów.


Z bardzo dobrej strony  w imprezie tej pokazali się nasi saneczkarze z UKS Nowiny Wielkie działającego przy naszej szkole, którzy plasowali się we wszystkich kategoriach wiekowych w czołowej ósemce. Oto najlepsze wyniki naszych saneczkarzy.

WYNIKI:

Młodziczki Młodsze:

2. Antkiewicz Julia – UKS Nowiny Wielkie

3. Semeniuk Alicja – UKS Nowiny Wielkie

5. Domańska Maja – UKS Nowiny Wielkie

 Młodziczki:

1.Marysia Czarnecka – UKS Nowiny Wielkie

Juniorka młodsza:

4. Kamila Domowicz – UKS Nowiny Wielkie

Junior młodszy:

3..Kuba Dudek – UKS Nowiny Wielkie

Juniorzy:

2.Damian Matkowski – UKS Nowiny Wielkie

3.Patryk Zieliński – UKS Nowiny Wielkie

4.Radosław Zieliński – UKS Nowiny Wielkie

Juniorka:

4.Agata MiciakUKS Nowiny Wielkie

5.Nikola Domowicz – UKS Nowiny Wielkie

6.Dominika Piwkowska – UKS Nowiny Wielkie

Młodzik młodszy:

3. Fabian Ignaszak – UKS Nowiny Wielkie

6.Wojtek Lipiński – UKS Nowiny Wielkie

Młodzicy:

2.Jakub Wojsowicz – UKS Nowiny Wielkie

3.Marcel  Pierzchlewski – UKS Nowiny Wielkie

4.Wiktor Sikorski – UKS Nowiny Wielkie

6.Przemek Jeziorek – UKS Nowiny Wielkie

Senior:

5.Dawid Lipiński – UKS Nowiny Wielkie

Senior-Masters:

2.Adam Wanielista – UKS Nowiny Wielkie

Seniorka-Masters:

3.Agnieszka Ignaszak – UKS Nowiny Wielkie

 Gratulujemy!!!