Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W NOWINACH WIELKICH

Czytamy baśnie Andersena

27 października 2016r. w Zespole Edukacyjnym w Nowinach Wielkich odbył się drugi etap gminnego konkursu czytelniczego dla klas III pod hasłem „W świecie baśni Andersena”. Do konkursu przystąpiły trzy zespoły pięcioosobowe reprezentujące szkoły z terenu naszej gminy, tj. Szkoła Podstawowa w Witnicy, Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie oraz Szkoła Podstawowa w Nowinach Wielkich. Głównym celem konkursu było przede wszystkim motywowanie dzieci do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości oraz doskonalenie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Witnicy w składzie: Aleksandra Czulak, Maja Rawiak, Zuzanna Chwiałkowski, Blanka Zasada, Julia Pietrucha.
II  miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Nowin Wielkich w składzie: Laura Mazur, Kamila Domowicz, Tobiasz Burzyński, Mikołaj Pieczewski, Jakub Sadowski.
III  miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dąbroszyna w składzie: Magdalena Brzezińska, Katarzyna Ciążkowska, Julia Mołdoch, Marcel Wus.

Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni i na zwiedzanie  biblioteki szkolnej i na słodki poczęstunek. Na zakończenie zostały wręczone nagrody.