„W zdrowym ciele zdrowy duch”……..

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

 

Od 10 maja do 01 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich realizowany był projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” sfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy w Witnicy. Projekt zakładał ochronę i promocję zdrowia. Przeznaczony był dla chętnych dzieci, młodzieży i ich rodziców z naszej gminy.

Zadanie było realizowane w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W ramach projektu odbyły się spotkania z pielęgniarką Łucją Targońską oraz z dietetykiem Katarzyną Wojtóściszyn, które w swoich prezentacjach wskazywały na ruch i zdrowe żywienie jako podstawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez nauczycieli: panią M. Kopiec i panią E. Woźniak. Panie prezentowały sposoby przygotowania zdrowych posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, a następnie chętni uczniowie w drużynach (klasy 7 i 8) przygotowywały pokazywane wcześniej potrawy oraz jedną potrawę z własnego przepisu. Potrawy oceniane były przez specjalnie powołaną komisję. Ku radości całej młodzieży szkolnej, która dzielnie kibicowała młodym kucharzom, wygrała drużyna chłopców z kl.8. Wszyscy chętni uczniowie mogli uczestniczyć w degustacji przygotowanych potraw.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary wykonane własnoręcznie i według własnego projektu przez pana Jacka Piwkowskiego oraz bilety do kina ufundowane przez Radę Rodziców szkoły, a także nauczycieli. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Witnica oraz sponsorom i realizatorom za stworzenie możliwości połączenia cudownej zabawy z nauką zasad zdrowego odżywiania.