XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych – Podkarpackie 2023

Zakończyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych – Podkarpackie 2023  – saneczkarstwo lodowe.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest elementem współzawodnictwa sportowego wynikającym z Systemu Sportu Młodzieżowego w Polsce prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Olimpiada rozgrywana jest od 1995 roku. W bieżącym roku organizatorem zmagań w zimowych dyscyplinach sportowych jest  Podkarpacka Federacja Sportu. Z uwagi na brak możliwości rozegrania zawodów w Polsce,  podjęto decyzję, by wszystkie konkurencje saneczkowe zostały rozegrane na torze w Starym Smokowcu na Słowacji.

Zawody finałowe zostały rozegrane w dniach 28 lutego i 1 marca br. W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce uzyskał MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, wyprzedzając UKS Nowiny Wielkie i UKS Tajfun Nowy Sącz. W rywalizacji województw zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punkowej  zwyciężyły saneczkarki i saneczkarze z województwa Dolnośląskiego. Na drugim miejscu sklasyfikowano osiągnięcia zawodniczek i zawodników z województwa Małopolskiego. Na trzecim miejscu z Lubuskiego. Zawodnicy UKS Nowiny Wielkie /klub działający przy naszej szkole/ łącznie zdobyli 5 medali /startowali zawodnicy w wieku 15-20 lat/. Warte odnotowania jest zdobycie doskonałej 6-tej lokaty naszego ucznia Bogdana Stepenko w konkurecji dwójek wspólnie z Mikołajem Preczewskim/absolwent naszej szkoły/ w kategorii juniora młodszego.