piątek, 10 maja 2024 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne
🏃🏻🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♂️🏃🏻🏃🏻‍♀️Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji organizowanej przez wydawnictwo “Bliżej przedszkola” – X-go Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków” pt. Sprintem do maratonu”.
Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Przed zawodami wszystkie dzieci zjadły zdrowe śniadanie. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy, aby następnie wziąć udział we wspólnym biegu. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali puchary dla swoich grup. Bieg był wielkim, z niecierpliwością wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem i wspaniałym przeżyciem.🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♂️🏃🏻🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♂️🏃🏻‍♀️ BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja
piątek, 22 maja 2020 / Opublikowano w Aktualności, Dokumenty, Szkoła Podstawowa
niedziela, 28 października 2018 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

23 i 24 października w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Ściechowie rozegrano finały w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych:klasy I-VI a także klas gimnazjalnych wraz z klasą VIII szkół podstawowych. Doskonale spisały się uczennice SP Nowiny Wielkie: Kamila Domowicz i Laura Mazur, które w klasyfikacji szkół podstawowych dziewcząt wywalczyły czwartą lokatę ocierając się o medal. Ich koledzy Borys Krzykała, Mikołaj Pielech wywalczyli bardzo dobre piąte miejsce wśród chłopców.

W klasyfikacji klas gimnazjalnych nasi uczniowie klasy ósmej wśród dziewcząt: Ada Babij i Weronika Kierzkowska zajęły szóste miejsce, zaś Łukasz Zięba i Piotr Siudy wśród chłopców wywalczyli piątą lokatę.

Serdecznie gratulujemy !!!

     

środa, 16 maja 2018 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

11 maja 2018r Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich przyłączył się do lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. „(DO)WOLNOŚCI CZYTANIA”. W dobie Internetu statystyki czytelnictwa nie są zbyt imponujące, wciąż za mało czytamy! Według danych, opublikowanych przez portal lubimyczytac.pl w ubiegłym roku poziom czytelnictwa w Polsce ustabilizował się na poziomie nieco poniżej 40%. W związku z powyższym, takie akcje są nie tylko sympatyczną inicjatywą ale także ziarnem, które w przyszłości ma szanse wydać plony w postaci poszerzenia grona zadowolonych czytelników.

Do  akcji bicia rekordu w czytaniu szkoła przygotowywała się już wcześniej . Szkolne korytarze wypełniały tematyczne gazetki ścienne promujące to przedsięwzięcie, a uczniowie na lekcjach bibliotecznych  zostali zapoznani z całą akcją. Całość spotkała się z dużym entuzjazmem wśród uczestników, w końcu – fajnie jest być częścią tak nietuzinkowego projektu!

W piątek na pierwszej i drugiej przerwie wszyscy – niosąc ze sobą książki w dłoniach o tematyce patriotycznej – zebrali się na szkolnym korytarzu, aby czytać i inspirować innych do czytania. W tym spotkaniu brali udział nie tylko uczniowie, ale zaproszono również panią dyrektor, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz gości.

W akcji wzięło udział: 96 uczniów, 14 nauczycieli, 3 pracowników obsługi i 6 zaproszonych gości. Łącznie 119 i to jest nasz rekord, bo nasza szkoła liczy 101 uczniów. Pokazaliśmy, że czytanie może być powszechne! Chociaż akcja dobiegła końca, to głęboko wierzymy, że dla wielu z nas może być to impuls do nawiązania wielkiej przyjaźni z książką.

 

poniedziałek, 18 grudnia 2017 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Tradycje bożonarodzeniowe.
Tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia są pielęgnowane w Szkole Podstawowej w Nowinach Wielkich. Jasełka, wspólna Wigilia i kolędowanie to tylko niektóre bardzo ważne zwyczaje, które nierozerwalnie związane są z jej funkcjonowaniem. Od kilku lat, by je utrwalać i kultywować organizowane są szkolne konkury plastyczne. Podobnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku dzieci miały przygotować kartkę bożonarodzeniową. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Zostało złożonych dużo pięknych kartek do wykonania, których wykorzystano różnorodne materiały. Wiele z nich jest dowodem kreatywności i cierpliwości ich twórców. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone upominkami i wysłane do osób, które poprzez swoją działalność były lub są związane ze szkołą w Nowinach Wielkich oraz aktywnie ją wspierają. Pozostałe prace dekorują szkolny korytarz.
Nagrodzone prace
I miejsce
Ada Babij klasa VII
Natalia Siudy klasa VII
Filip Bujak klasa VI
Patryk Kucała klasa IV
Dorian Łukasik klasa VI
Łukasz Zięba klasa VII
II miejsce
Ewa Białogłowy klasa VII
Jakub Dudek klasa VI
Kacper Klamann klasa VII
Jakub Łukasik klasa VI
Laura Mazur klasa IV
Piotr Siudy klasa VII
Jakub Ufir klasa V
Alan Wawrzyniak klasa VI
III miejsce
Norbert Brończyk klasa VII
Kornelia Kołoszyc klasa IV
Zachariasz Kondracki klasa VII
Szymon Lesiuk klasa VI
Amelia Nowakowska klasa I
Angelika Ostapowicz klasa VI
Kamil Pęczak klasa V
Róża Pogiernicka klasa IV
Mikołaj Preczewski klasa IV
Piotr Semeniuk klasa IV
Oliwia Siemiaszko klasa V
Bartosz Stojanowski klasa VII
Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do rozwijania zdolności plastycznych.

Organizatorka konkursu
Grażyna Jaśkiewicz

środa, 06 grudnia 2017 / Opublikowano w Aktualności, Przedszkole Gminne

,,Dynia w przebraniu”
          Przedszkole Gminne “Na Środku Świata” w październiku zorganizowało konkurs na najdziwniej i najpiękniej przebraną dynię. Wielkim zaskoczeniem okazała się ogromna ilość cudownie przebranych dyń. Niełatwo było wybrać najdziwniejszą i najpiękniejszą, gdyż wszystkie były pomysłowe i oryginalne. Rozstrzygnięcie odbyło się 2 listopada 2017 r. a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.
niedziela, 03 grudnia 2017 / Opublikowano w Aktualności, Szkoła Podstawowa

Od września roku szkolnego 2017/2018 w szkole w Nowinach Wielkich organizowane jest „Narodowe czytanie.” Celem spotkań jest zachęcenie młodych ludzi do czytania nie tylko lektur szkolnych, ale również książek poruszających tematy współczesnego człowieka. Od listopada br. czytane są książki zakupione w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Naszymi gośćmi byli: pan Dariusz Jaworski- burmistrz Miasta i Gminy Witnica, pan Paweł Łopatka- zastępca burmistrza Miasta i Gminy Witnica, pani Katarzyna Domarecka- kierownik Wydziału Kultury Oświaty i Sportu w UMiG Witnica, pani Ewelina Górska- inspektor ds. kultury i sportu, pani Danuta Mazur- podinspektor ds. oświaty w UMiG Witnica.

Odwiedzili nas również: pani Izabela Araszczuk, pani Stefania Stodolak, pani Grażyna Dudek, pan Marek Kobylański, pani Zofia Morawiec, pani Zofia Pocztarek. Młodszym dzieciom czytała pani Elżbieta Woźniak- sekretarz naszej szkoły.

Spotkania odbywają się co miesiąc. Mamy nadzieję, że zarówno czytający jak i uczniowie są zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.